مطالب مورد توجه و علاقه من
   

حضرت زهرا (س) آنقدر مهربان و دوست داشتنی بود و آنقدر به پدرش احترام می گذاشت  که او را   ام ابيها گفته اند رابطه اين پدر و دختر بسيار صميمی و خوب بوده است اگر پر سش و پاسخ های آنها را مرور کنيم درسهای بزرگی ميگيريم شايد بين آنها وما نيز رابطه صميمی تری برقرار شود . حضرت فاطمه (س) تعريف مي کنند که شبی به بستر رفته بودم تا بخوابم پيامبر صدايم کرد فرمود تا چهار کار انجام نداده ای نخواب:

  • قران را ختم کن .
  • مومنان را از خودت خوشنود و راضی کن .
  • حج و عمره به جای بياور .
  • پيامبران را شفيع خودت کن .

و بعد بخواب .

 آنگاه به نماز ايستاد من صبر کردم تا نماز پدر تمام شود و گفتم ای رسول خدا چهار کار برايم مشخص کرده ايد که توان انجام آنها را ندارم .

پيامبر فرمود:

  •  سه مرتبه قل هو الله بخوان مثل اين است که قرآن را ختم کرده ای .
  •  برای مومنان آمرزش بخواه تا همگی آنان را خوشنود کنی .
  •  با فرستادن صلوات من و ديگر پيامبران شفيع تو خواهيم شد .
  • با گفتن ذکرسبحان الله ,الحمدالله ,لا اله الا الله و الله اکبر مثل اينکه حج

و عمره به جای آورده ای .

 


 

بوی بهشت...

اتاق را غم گرفته بود .اسماء نگران بيمار را می نگريست .بيمار کند و سنگين نفس می کشيد چهره اش پر از نور شده بود . نتوانست بيشتر نگاهش کند قطره ای اشک از گونه اش سرازير شد چشمانش را به سوی ديوارهای گلی کشاند گرد غم را در همه جا به مشام  ميدرسيد . ناگهان ديد بيمار در بسترش تکان می خورد . دلش هری ريخت و به او خيره شد قلبش شکست .قطرات اشک جويباری شدند احساس کرد دختر پيامبر را از جانش بيشتر دوست دارد .فاطمه آهسته صدايش می کرد, اسماء سرش را نزديک تر برد .

-         برايم آبی بياور, می خواهم وضو بسازم .

درنگ نکرد ,ظرف آبی حاضر ساخت بعد کمک کرد تا آماده وضو شود .حضرت وضو گرفت و به سوی قبله خوابيد آنگاه پارچه ای روی خود کشيد و با صدايی کوتاه گفت : اسماء ساعتی صبر کن بعد مرا صدا کن اگر جوابی نشنيدی علی را خبر کن.

لحظات به کندی می گذشت ,اسماء خوب می دانست تا چند دقيقه ديگر بايد با حضرت وداع کند. ساعتی گذشت می خواست دختر پيامبر را صدا کند ولی بغض گلويش را گرفته بود حضرت را صدا کرد : بانوی من !

جوابی نشنيد .چشمانش سياهی رفت به سختی خودش را نگه داشت دست به سوی بستر فاطمه برد با شتاب پارچه را از روی او کنار زد فاطمه آرام بود .

اسماء با دلی شکسته گفت: ای دختر پيامبر سلام مرا به رسول خدا برسان ناگهان صدای باز شدن در اتاق را شنيد با شتاب به سمت در برگشت حسن و حسين فرندان فاطمه بودند جلوتر آمدند خود را به مادر رساندند و صدايش کردند اما مادر در سکوت بود و مثل ماه می درخشيد نگاه در نگاه اسماء انداختند اسماء لرزيد آنها همه چيز را فهميدند تا اسماء آمد چيزی بگويد صدای گريه آن دو در فضا پيچيد . دو فرزند فاطمه (س) در آغوش مادر جای گرفته بودند اسماء جلو رفت حسن وحسين را از آغوش مادر بيرون آورد اشکهايش را پاک کرد و گفت: زودتر برويد پدرتان را خبر کنيد . مادر ساکت بود ,بوی بهشت می آمد .کمی بعد فرزندان فاطمه به سوی پدر راه افتادند ...

پس از شهادت آن حضرت (س) خاطرات زندگی کوتاه ايشان و سخنان گهربارشان همواره چراغ راه مردم مسلمان و پيرو ان حق و حقيقت بوده و هست ...  

 


 گردن بند با برکت...

 

پيرمردی رنگ پريده و گرد آلود وارد مسجد شد . جامه ای پاره و کهنه بر تن داشت خدمت رسول خدا رسيد وبا جمله کوتاه حالش را بيان کرد .

يا رسول الله...

گرسنه ام غذايم بده.

برهنه ام لباسم بده .

بينوايم کمکم کن .

حضرت محمد (ص) فرمود چيزی در دست ندارم به خانه دخترم برو از تو دستگيری خواهد کرد .

پيرمرد در زد .

-         کيستی؟

-         شخصی گرسنه ام , برهنه ام , بينوايم به من رحمی کنيد  خدا به شما رحم کند .

حضرت فاطمه زهرا (س) گردنبندی را که يکی از خويشانش به او بخشيده بود از گردن بيرون آورد و به او داد و فرمود: اين گردنبند را بفروش و خرج کن اميدوارم در آينده بی نياز شوی .

مرد بينوا خوشحال گشت . رسول خدا هنوز در مسجد بود پيرمرد گردنبند را نشان داد و گفت: يا رسول الله دخترت گردنبندش را به من بخشيد که بفروشم . يکی از دوستان پيامبر به نام عمار سخن پيرمرد را شنيد از او پرسيد چند می فروشی ؟

پيرمرد گفت: به غذايی که سيرم کند , پارچه ای که تنم را بپوشاند و پولی که مرا به منزل برساند به علاوه هشت دينار و دويست درهم نقره .

عمار پيرمرد را به خانه برد و قيمت گردنبند را پرداخت. پيرمرد غذا را خورد , لباس را پوشيد و در پارچه ای پيچيد و غلام به او گفت: پيش رسول خدا برو .تو را و گردنبند را به رسول خدا بخشيدم . غلام ,خدمت پيامبر رسيد و پيغام عمار را رسانيد . حضرت محمد(ص) نگاهی به گردنبند کردند و فرمودند :من هم تو را و گردنبند را به دخترم بخشيدم .غلام خدمت حضرت فاطمه (س) رسيد سخن رسول الله را به او گفت و گردنبند را تقديم کرد.حضرت فاطمه(س) تشکر کرد و گفت من هم تو را در راه خدا آزاد کردم تو ديگر برده نيستی .آن مرد خوشحال شد و با شادی و تعجب گفت :چه گردنبند با برکتی گرسنه ای را سير کرد ,برهنه ای را نوا بخشيد ,پياده ای را سوار کرد ,برده ای را آزاد کرد و آخر نزد صاحبش برگشت .

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 21:13  توسط پیمان | 

 

 

ارزش شناخت فاطمه علیها السلام

1 . امام صادق علیه السلام می‏فرمایند:

«... فمن عرف فاطمة حق معرفتها فقد ادرک لیلة القدر; (1) هر کس به شناخت‏حقیقی فاطمه علیها السلام دست‏یابد، بی‏گمان شب قدر را درک کرده است .»

 

آثار محبت‏به فاطمه علیها السلام

2 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«من احب فاطمة ابنتی فهو فی الجنة معی ومن ابغضها فهو فی النار; (2) هر کس فاطمه علیها السلام دخترم را دوست‏بدارد، در بهشت‏با من است، و هر کس با او دشمنی ورزد، در آتش [دوزخ] است .»

 

اطاعت از فاطمه علیها السلام

3 . امام باقر علیه السلام می‏فرمایند:

«... ولقد کانت - علیها السلام - مفروضة الطاعة علی جمیع من خلق الله من الجن والانس والطیر والوحش والانبیاء والملائکة ... ; (3) اطاعت از فاطمه علیها السلام بر تمامی آفریدگان خدا از جن و آدمیان و پرندگان و وحوش و پیامبران و فرشتگان واجب است .»

 

دستورهای فاطمه علیها السلام

4 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«... یا علی انفذ لما امرتک به فاطمة فقد امرتها باشیاء امر بها جبرئیل علیه السلام ... ; (4) ای علی! آنچه را فاطمه علیها السلام بدان امر می‏کند، انجام ده; زیرا من چیزهایی را به او امر کرده‏ام که جبرئیل علیه السلام به آنها امر کرده است .»

 

خلقت فاطمه علیها السلام

5 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«ان فاطمة خلقت‏حوریة فی صورة انسیة ... ; (5) بی‏شک فاطمه علیها السلام حوریه‏ای است که به صورت انسان آفریده شده است .»

 

 

چرا نام فاطمه علیها السلام

6 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«انی سمیت ابنتی فاطمة لان الله عزوجل فطمها وفطم من احبها من النار; (6) من نام دخترم را فاطمه علیها السلام گذاشتم; زیرا خدای - عزوجل - فاطمه علیها السلام و هر کس که او را دوست دارد، از آتش دوزخ دور نگه داشته‏است .»

 

آثار نام فاطمه علیها السلام

7 . امام کاظم علیه السلام می‏فرمایند:

«لایدخل الفقر بیتا فیه اسم محمد او احمد او علی او الحسن او الحسین او جعفر او طالب او عبدالله او فاطمة من النساء; (7) در خانه‏ای که نام محمد یا احمد یا علی یا حسن یا حسین یا جعفر یا طالب یا عبدالله و یا از میان زنان، فاطمه باشد، فقر [و تنگدستی] وارد نمی‏شود .»

 

احترام به نام فاطمه علیها السلام

8 . امام صادق علیه السلام به شخصی که نام دخترش را فاطمه گذاشته بود، فرمود:

«... اذا سمیتها فاطمة فلا تسبها و لاتلعنها ولاتضربها; (8) حالا که نام او را فاطمه گذاشته‏ای، پس دشنامش مده، نفرینش مکن و کتکش مزن .»

 

الگوی نمونه

9 . امام زمان علیه السلام در یکی از نامه‏هایشان می‏فرمایند:

«وفی ابنة رسول صلی الله علیه و آله لی اسوة حسنة ... ; (9) در دختر پیامبر خدا صلی الله علیه و آله برای من الگوی نیکویی است .»

 

یاور خوب

10 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله از حضرت امیرالمؤمنین، علی علیه السلام درباره حضرت فاطمه زهرا علیها السلام پرسیدند، حضرت پاسخ دادند:

«نعم العون علی طاعة الله; (10) [فاطمه علیها السلام] خوب یاوری در راه اطاعت و بندگی خداست .»

 

عزیزترین مردم

11 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«... فاطمة اعز البریة علی (11) ; فاطمه علیها السلام عزیزترین مردم در نزد من است .»

نور چشم و میوه دل من

12 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«... ان فاطمة بضعة منی و هی نور عینی وثمرة فؤادی ... ; (12) فاطمه علیها السلام پاره تن و نور چشم و میوه دل من است .»

 

خشم و خشنودی فاطمه علیها السلام

13 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«ان الله لیغضب لغضب فاطمة ویرضی لرضاها; (13) بی‏شک خداوند با خشم فاطمه علیها السلام به خشم می‏آید و با خشنودی او خشنود می‏شود .»

 

دشمن فاطمه علیها السلام در دوزخ است

14 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«... یا فاطمة! لو ان کل نبی بعثه الله وکل ملک قربه شفعوا فی کل مبغض لک غاصب لک ما اخرجه الله من النار ابدا; (14) ای فاطمه! اگر تمام پیامبرانی که خدا برانگیخته و تمام فرشتگانی که مقرب درگاه خود گردانده است، برای هر کینه توزی که حق تو را غصب نموده است، شفاعت کنند، هرگز خدا او را از آتش [دوزخ] خارج نمی‏سازد .»

 

اختر تابناک

15 . امام صادق علیه السلام می‏فرمایند:

«... فاطمة کوکب دری بین نساء اهل الدنیا ... ; (15) فاطمه علیها السلام اختری تابناک در میان زنان دنیاست .»

 

سرور زنان

16 . امام صادق علیه السلام می‏فرمایند:

«... فاطمة سیدة نساء العالمین من الاولین والاخرین; (16) فاطمه علیها السلام سرور زنان جهانیان از اولین تا آخرین است .»

تسبیحات حضرت زهرا علیها السلام

17 . امام باقر علیه السلام می‏فرمایند:

«ما عبد الله بشی‏ء من التحمید افضل من تسبیح فاطمة علیهاالسلام ... ; (17) خداوند در حمد و ستایش به چیزی برتر از تسبیح فاطمه علیها السلام عبادت نشده است .»

درود بر فاطمه علیها السلام

18 . امام رضا علیه السلام می‏فرمایند:

«اول من جعل له النعش فاطمة ابنة رسول الله، صلوات الله علیها وعلی ابیها وبعلها وبنیها; (18) نخستین کسی که پس از مرگش برای او تابوت ساخته شد، فاطمه علیها السلام دختر رسول خدا صلی الله علیه و آله بود; درود و صلوات خدا بر او و پدر و شوهر و فرزندانش باد .»

 

نفرین الهی برای دشمنان فاطمه علیها السلام

19 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«ملعون ملعون من یظلم بعدی فاطمة ابنتی ویغصبها حقها ویقتلها ... ; (19) مورد نفرین است، مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد .»

 

زیارت فاطمه علیها السلام

20 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«... من زار فاطمة فکانما زارنی ... ; (20) هر کس فاطمه علیها السلام را زیارت کند، مانند این است که مرا زیارت کرده است .»

 

نماز مخصوص فاطمه علیها السلام

21 . امام صادق علیه السلام می‏فرمایند:

«من صلی اربع رکعات فقرا فی کل رکعة بخمسین مرة «قل هو الله احد» کانت صلوة فاطمة علیهاالسلام ... ; (21) هر کس چهار رکعت نماز بخواند [هر دو رکعت‏به یک سلام] و در هر رکعت [پس از سوره حمد] پنجاه مرتبه سوره «قل هو الله احد» را بخواند، این نماز، نماز فاطمه علیها السلام است .»

 

من از تو هستم

22 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«یا فاطمة ... انت منی وانا منک ... ; (22) ای فاطمه! تو از من هستی و من از تو هستم .»

 

پدرت به قربانت

23 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«... فداک ابوک یا فاطمة; (23) پدرت به قربان تو باد ای فاطمه علیها السلام!»

بوی بهشت

24 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«... ففاطمة حوراء انسیة وکلما اشتقت الی رائحة الجنة شممت رائحة ابنتی فاطمة علیها السلام; (24) فاطمه علیها السلام حوریه‏ای است‏به صورت انسان که من هر گاه مشتاق بوی بهشت می‏شوم، دخترم فاطمه علیها السلام را می‏بویم .»

 

فاطمه علیها السلام قلب محمد صلی الله علیه و آله

25 . حضرت امیرالمؤمنین، علی علیه السلام می‏فرمایند:

«... ان الحسن والحسین سبطا هذه الامة وهما من محمد کمکان العینین من الراس واما انا فکمکان الید من البدن واما فاطمة فکمکان القلب من الجسد ... ; (25) حسن و حسین علیهما السلام دو سبط این امت هستند، و آن دو برای محمد صلی الله علیه و آله همانند دو چشم برای سرند، و من [برای محمد صلی الله علیه و آله] همانند دست‏برای بدن هستم، و فاطمه علیها السلام [برای محمد صلی الله علیه و آله] همانند قلب برای بدن است .»

 

افتخار علی علیه السلام به فاطمه علیها السلام

26 . حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می‏فرمایند:

«... انا زوج البتول سیدة نساء العالمین ... ; (26) من همسر بتول علیها السلام هستم; همان کسی که سرور زنان جهانیان است .»

 

فاطمه علیها السلام زهره است

27 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«انا الشمس وعلی علیه السلام القمر وفاطمة الزهرة والفرقدان الحسن والحسین; (27) من خورشیدم و علی علیه السلام ماه و فاطمه علیها السلام، زهره (ناهید) است و حسن و حسین علیهما السلام دو ستاره نور افشان فرقدان هستند .»

 

ایمان فاطمه علیها السلام

28 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«یا سلمان! ان ابنتی فاطمة ملا الله قلبها وجوارحها ایمانا ویقینا الی مشاشها تفرغت لطاعة الله ... ; (28) ای سلمان! به راستی که خداوند قلب و اعضای فاطمه علیها السلام تا استخوانهایش را از ایمان و یقین آکنده ساخته است; به گونه‏ای که در طاعت‏خدا جدیت دارد .»

زیارت شهیدان

29 . امام صادق علیه السلام می‏فرمایند:

«ان فاطمة علیها السلام کانت تاتی قبور الشهداء فی کل غداة سبت ... ; (29) فاطمه علیها السلام در هر بامداد شنبه به مزار شهیدان می‏رفت .»

 

بوی خوش فاطمه علیها السلام

30 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«رائحة الانبیاء رائحة السفرجل ورائحة الحور العین رائحة الآس ورائحة الملائکة رائحة الورد ورائحة ابنتی فاطمة الزهراء رائحة السفرجل والآس والورد ... ; (30) بوی پیامبران بوی به و بوی حورالعین بوی آس و بوی فرشتگان بوی گل سرخ است، ولی بوی دخترم فاطمه علیها السلام بوی به و آس و گل سرخ روی هم است .»

 

علی علیه السلام شایسته‏ترین انسان برای فاطمه علیها السلام

31 . امام صادق علیه السلام می‏فرمایند:

«... لولا ان امیرالمؤمنین علیه السلام تزوجها لما کان لها کفو الی یوم القیامة علی وجه الارض آدم فمن دونه; (31) به راستی اگر امیرالمؤمنین علیه السلام فاطمه علیها السلام را به ازدواج خود در نیاورده بود، تا روز قیامت‏بر روی زمین از آدم تا پس از آدم برای فاطمه علیها السلام همتایی نبود .»

 

پیوند آسمانی

32 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«ما زوجت فاطمة الا لما امرنی الله بتزویجها; (32) من فاطمه علیه السلام را به ازدواج در نیاوردم، مگر پس از آنکه خداوند مرا به ازدواج او فرمان داد .»

انجام کارهای سخت‏خانه

33 . حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام درباره حضرت فاطمه زهرا علیها السلام می‏فرمایند:

«انها استقت‏بالقربة حتی اثرفی صدرها وطحنت‏بالرحی حتی مجلت‏یدها وکسحت البیت‏حتی اغبرت ثیابها واوقدت النار تحت القدر حتی دکنت ثیابها فاصابها من ذلک ضرر شدید; (33) حضرت فاطمه زهرا علیها السلام آن قدر با مشک، آب کشید که اثر آن در سینه‏اش آشکار شد و چندان با دست‏خود آسیاب کرد که دستهایش پینه زد و آن قدر خانه را جاروب کرد که لباسهایش خاک آلود گردید . و چندان آتش در زیر دیگ روشن کرد که لباسهایش سیاه و دود آلود شد و از این کارها رنج و سختی زیادی به او رسید .»

فاطمه علیها السلام مطیع دائم علی علیه السلام

34 . حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می‏فرمایند:

«فوالله ... لا اغضبتنی ولاعصت لی امرا ولقد کنت انظر الیها فتنکشف عنی الهموم والاحزان; (34) سوگند به خدا که فاطمه علیها السلام هیچ گاه مرا خشمگین نکرد و در هیچ کاری از من سرپیچی ننمود . و من هرگاه به فاطمه علیها السلام نگاه می‏کردم، غم و اندوه از من زدوده می‏شد .»

 

نور فاطمه علیها السلام از نور خداست

35 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«... نور ابنتی فاطمة من نور الله وابنتی فاطمة افضل من السماوات والارض ... ; (35) نور دخترم فاطمه علیها السلام از نور خداست، و دخترم فاطمه علیها السلام برتر از آسمانها و زمین است .»

 

فاطمه علیها السلام بر بالین آدمی

36 . امام باقر و امام صادق علیهما السلام می‏فرمایند:

«حرام علی روح ان تفارق جسدها حتی تری الخمسة: محمدا وعلیا وفاطمة وحسنا وحسینا بحیث تقر عینها او تسخن عینها ... ; (36) بر روح آدمی حرام است که از بدنش جدا شود، مگر آنکه پنج تن را ببیند: محمد و علی و فاطمه و حسن و حسین علیهم السلام، و آن هم به گونه‏ای است که یا چشم آدمی روشن و یا تاریک و محزون می‏شود .»

 

فاطمه علیها السلام شهیده است

37 . امام کاظم علیه السلام می‏فرمایند:

«ان فاطمة علیها السلام صدیقة شهیدة ... ; (37) فاطمه علیها السلام بانوی بسیار راست گویی است که او را به شهادت رسانده‏اند .»

 

اشتیاق بهشت‏به فاطمه علیها السلام

38 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«اشتاقت الجنة الی اربع من النساء: مریم بنت عمران، وآسیة بنت مزاحم زوجة فرعون وخدیجة بنت‏خویلد وفاطمة بنت محمد صلی الله علیه و آله; (38) بهشت مشتاق چهار زن است: مریم دختر عمران، آسیه دختر مزاحم و زن فرعون، خدیجه دختر خویلد و فاطمه علیها السلام دختر محمد صلی الله علیه و آله .»

 

فاطمه علیها السلام و خردسالان

39 . امام صادق علیه السلام می‏فرمایند:

«ان اطفال شیعتنا من المؤمنین تربیهم فاطمة علیها السلام; (39) بی‏شک خردسالان شیعه ما از مؤمنان را فاطمه علیها السلام پرورش می‏دهد .»

 

شفاعت فاطمه علیها السلام

40 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:

«... یا فاطمة ابشری فلک عندالله مقام محمود تشفعین فیه لمحبیک وشیعتک; (40) ای فاطمه علیها السلام مژده باد! که در پیشگاه خدا مقامی شایسته داری که در آن مقام برای دوستان و شیعیانت‏شفاعت می‏کنی .»

 

 

 

منابع در ادامه ی مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 18:48  توسط پیمان | 

 

در حریم فاطمیه مرغ دل پر میزند

ناله از مظلومی زهرای اطهر میزند

السلام علیک یا فاطمة الزهرا . . .

.

.

.

جاهلان خیال بافتند / فرق شیعه را شکافتند

زخم شیعه را نمک زدند / قفل بر در فدک زدند

تاب دیدنت نداشتند / داغ بر دلت گذاشتند

تیر و قلب عاشق آه آه / سیلی و شقایق آه آه

.

.

.

حضرت فاطمه(س)  :

خداوند امر به معروف را برای اصلاح مردم قرار داد

شهادت زهرای اطهر تسلیت باد . . .

.

.

.

ای بتول پاک السلام / قلب چاک چاک السلام

حاصل جوانی علی / ماه ارغوانی علی

لحظه ای درنگ کن بمان / وقت ناتوانی علی

بی تو سر بلند میکنند / دشمنان جانی علی

بی تو سجده میکند به خاک / روح آسمانی علی

.

.

.

یا علی خرابم از غمت / سوختم کبابم از غمت

زخم کهنه را نمک زدند / همسر تو را کتک زدند  . . .

.

.

.

ای تو مهراب فاطمه / اسوه ی حجاب فاطمه

یاس پرپر علی بمان / سایه سر علی بمان

قوت دل علی نرو / از مقابل علی نرو  . . .

.

.

.

مرو مادر دلم طاقت نداره / دلم بعد از تو خیلی بی قراره

مگه بابام علی شب های بی تو / سرم رو روی زانوهاش بذاره

.

.

.

منم زینب که بی دلدار مانده ست

به قلبم خون به چشمم خار مانده است

نگاهم خیره میماند همیشه

به آن خونی که به دیوار مانده است . . .

 

.

.

.

 


الا ای چاه یارم را گرفتند / گلم ، باغم ، بهارم را گرفتند

میان کوچه ها با ضرب سیلی / همه دار و ندارم را گرفتند . . .

.

.

.

... خدا ، دخت نبی ، همسر حیدر

ام الحسین ، شلفعه ی خلق به محشر

این غم نرود از نظر ما که ز کین شد

نیلی رخت از سیلی آن شوم بد اختر

یا رب تو غذابش بنما بیشتر از پیش

آنکس که به پهلوی وی از کینه زدی در

.

.

.

 

هر سینه که دوستدار زهراست / آشفته و بی قرار زهراست

گنجینه هفت آسمان ها / در سینه خون نگار زهراست

از شرح کرامتش همین بس / عالم همه وامدار زهراست . . .

.

.

.

بریزم اشک غم ، از دیده بر رخسار مادر جان

بنالم در عزایت بادل افکار مادر جان

یه یاد آرم از آن ساعت که با پهلوی بشکسته

کشیدی ناله در بین در و دیوار مادر جان

از آن غصب فدکوز بردن حیدر سوی مسجد

مرا دیگر نباشد طاقت گفتار مادر جان . . .

.

.

.

گل من که رنگش نیلی نبود / جواب محبت که سیلی نبود . . .

.

.

.

خدايا به سوز دل مولا علي-ع و به پهلوي بشکسته ي زهراي مرضيه-س

قَسمت مي دهيم که فرج منتقم شان را برساني .. آمين

.

.

.

 سرفصل کتاب آفرينش زهراست

روح ادب وکمال و بينش زهراست

روزي که گشايند در باغ بهشت

مسئول گزينش و پذيرش زهراست

.

.

.

گرچه مظلومي مولا سندي معتبر است اين سند ثابت و امضا شده با ميخ در است.

.

.

.

بانو نمي يابيمت ، اما کنار تو گريه مرسوم است ، مگر مي توان پهلوي تو بود و

شکسته نبود . نام خود را خصم ، داغ ننگ زد / ديد بار شيشه داري ، سنگ زد

.

.

.

 باد پاييزي اگر برگ خزان را مي برد

مهر زهرا هم گناه شيعيان را مي برد . . .

.

.

.

تا که پرسيدم ز منطق، عشق چيست
در جوابم اينچنين گفت و گريست
ليلي ومجنون همه افسانه اند
عشق تفسيري ز زهرا (س)وعليست(ع)

.

.

.

يا علي رفتم بقيع اما چه سود / هر چه گشتم فاطمه آنجا نبود

يا علي قبر پرستويت کجاست / آن گل صدبرگ خوشبويت کجاست

هر چه باشد من نمک پرورده ام / دل به عشق فاطمه خوش کرده ام

.

.

.

از فاطمه اکتفا به نامش نکنيد / نشناخته توصيف مقامش نکنيد

 

 

هر کس که در او محبت زهرا نيست / علامه اگر هست سلامش نکنید . ..

.

.

.

بر عالميان رحمت رحمان زهراست

در هر دو جهان سرور نسوان زهراست

نوری که دهد شاخه طوبی از اوست

کوثر که خدا گفته به قرآن زهراست

.

.

.

اللهم صل علي فاطمه و ابيها و بعلها و بنيها و سر مستودع فيها به عدد ما احاط به علمک

.

.

.

بر حاشیه برگ شقایق بنویسید / گل تاب فشار در و دیوار ندارد . ..

.

.

.


حضرت زهرا (س) فرمود: خدايا مرا فارغ کن که تمام توجه ام به آن باشد که براي آن خلق شده ام.

.

.

.

 

 

نيکي به پدر و مادر، موجب ايمني از خشم الهي است . (حضرت زهرا -س )

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 18:45  توسط پیمان | 
 
 
 
 
 
خداوند به سبب خشم فاطمه خشمگین و به سبب خوشنودیش خوشنود می شود.

ای فاطمه تو را بشارت باد که حضرت مهدی از نسل توست.

هرکس فاطمه را بیازارد مرا ازرده است.

ای فاطمه پدر و مادرم به فدای تو باد.

فاطمه شادی دل من است.

فاطمه نور چشم من است.

فاطمه پاره ی تن من است.

حضرت محمد (ص) 

یا فاطمه فقط به عشق تو حتی بچه ها هم کمک میدن (مرضیه)

 


یا فاطمه همه حاجت ها رو خودت بر اورده می کنی مال ما هم بر آورده کن

 


  

 نام: فاطمه بنت محمد.

پيامبر اکرم (ص) فرمود: دخترم از اين جهت «فاطمه» ناميده شده که خداوند او و دوستانش را از آتش جهنم رهايى بخشيده است.

کنيه: ام‏ابيها وام‏النّبى (ص).

القاب: صديقه، مبارکه، طاهره، راضيه، مرضيه، زکيه، محدّثه و بتول.

مشهورترين لقب آن حضرت «زهرا» است.

منصب: معصوم سوم و يکى از پنج بانوى قدسى. همچنين آن حضرت، دختر معصوم، همسر معصوم و مادر معصوم نيز هست.

تاريخ ولادت: بيستم جمادى الآخره سال پنجم بعثت.

برخى سال تولد آن حضرت را، دوم بعثت و برخى ديگر پنج سال قبل از بعثت پيامبر (ص)، سالى که قريش، کعبه را تجديد بنا کرد، مى‏دانند. آن حضرت، آخرين دختر پيامبر اکرم (ص) و محبوب‏ترين آنان نزد رسول خدا (ص) بود.

محل تولد: مکه معظّمه، در سرزمين حجاز (عربستان سعودى کنونى).

نسب پدرى: رسول خدا محمد مصطفى (ص) بن عبدالله بن عبد المطلب(ع).

مادر: خديجه بنت خويلد. اين بانوى مکرّمه که ام‏المؤمنين و جدّه ائمه‏معصومين (ع) است، نخستين همسر و ياور پيامبر اکرم (ص) بود که با جان و مال خويش در خدمت آن حضرت بوده و نهال اسلام را آبيارى و بارور کرد. به همين دليل خداوند متعال وى را در رديف زنان مقدس و عرشى قرار داده است. پيامبر اکرم(ص) درباره شخصيت خديجه و خدماتش فرمود:

وَاللّهِ ما أبدَلَنى اللّهُ خَيراً مِنْها، امَنَتْ بى حينَ کَفَرَ النّاسُ وَ صَدَقَتْنى اِذْ کَذَبَنى النّاسُ وَ واسَتْنى بِمالِها اِذ حَرَمنى النّاسُ وَرَزَقَنى مِنْهاَ اللّهُ الْوَلَدَ دُونَ غَيرِها مِنَ النِّساءِ.

سوگند به خدا بهتر از او را خداوند براى من جايگزين نکرده است. او به من ايمان آورده بود در حالى که مردم کفر ورزيده بودند؛ و مرا تصديق کرده، در حالى که مردم تکذيبم کرده بودند؛ و با اموالش با من مواسات کرده، در حالى که مردم محرومم کرده بودند؛ و خداوند از او به من فرزندانى روزى کرد و از ساير زنان چنين موهبتى نصيبم نشد.

مدت همسرى با امام على(ع): از سال دوم هجرى در سن نه سالگى تا سال يازدهم، به مدت نه سال.

تاريخ و علت شهادت: سوم جمادى الآخر سال 11 هجرى، 95 روز پس از رحلت پيامبر اکرم (ص) به خاطر تألمات و رنج‏هايى که پس از وفات رسول خدا(ص) و غصب خلافت اميرالمؤمنين على (ع) متحمل شده بود و پس از چهل (یا45) روز بيمارى به شهادت رسید.

محل دفن: نامعلوم است. ممکن است مزار آن حضرت، در قبرستان بقيع يا در روضه پیامبر اکرم (ص) يا در منزل آن حضرت (ص) و يا در مکان ديگرى باشد که بنا به وصيت آن حضرت، محل دفن ایشان از چشم ديگران پنهان مانده است.

همسرارجمند: اميرالمؤمنين، امام على‏بن ابى طالب(ع).

فرزندان: 1. امام حسن مجتبى (ع). 2. امام حسين (ع). 3. زينب کبرى (س). 4. ام‏کلثوم (س).

همچنين حضرت فاطمه (س) فرزندى را حامله بود که پيامبر اکرم (ص) وى را «محسن» ناميده بود و پس از رحلت رسول خدا (ص) بر اثر فشارهاى روحى و قرارگرفتن حضرت فاطمه (س) بين در و ديوار خانه، توسط مهاجمان، سقط شد.

اصحاب و ياران: 1. ام ‏هانى بنت أبى طالب. 2. أمامه بنت ابى العاص. 3. أسماء بنت عميس. 4. ام ‏سلمه. 5. ام ‏ايمن. 6. فضّه. 7. سلمى بنت عميس (همسر حمزه سيّدالشهداء) و …

زمامداران معاصر: 1. پيامبر اکرم، حضرت محمد (ص) (11-1ق.). 2. ابوبکربن ابى قحافه (13-11ق.).

به خاطر مقام معنوى و عرفانى حضرت فاطمه زهرا (س) پدرش، حضرت محمد (ص) او را بسيار گرامى مى‏داشت و بر همگان برترى مى‏داد. در اين ‏باره، روايات فراوانى است که به نقل چند روايت از آن ها بسنده مى‏کنيم:

1. قالَ رسول اللّه (ص): يا فاطِمَة! ألاتَرْضِينَ أن تَکُونی سَيِدَةُ نِساءِ الْعالَمينَ وَسَيِّدَةُ نِساءِ هذِهِ الاُمّةِ وَ سيِّدَةُ نِساءِ الْمُؤمِنينَ.

اى فاطمه! آيا خوشحال نيستى از اين‏که سيّده بانوان دو جهان (دنيا و آخرت) و سيده زنان اين امت (اسلام) و سيّده بانوان مؤمنان هستى؟

2. خَرَجَ النَّبِیُ (ص) وَهُوَ آخِذُ بَيَدِ فاطِمةَ، فَقالَ: مَنْ عَرَفَ هذِهِ فَقَدْ عَرَفَها وَمْنَ لَمْ يَعْرِفْها فَهِىَ فاطِمَةُ بِنْتَ محُمَّدٍ وَ هِىَ بَضْعَةُ مِنّى، وَ هِىَ قَلْبى، وَ رُوحى اَلّتى بَيْنَ جَنْبى، فَمَنْ آذاها فَقَدْ آذانى وَ مَنْ آذانى فَقَد آذى اللّه تَعالى‏.

پيامبر اکرم (ص) در حالى که دست فاطمه را گرفته بود، از منزل بيرون آمد و فرمود: هر کسى اين شخص را مى‏شناسد، که مى‏شناسد، و هر کسى او را نمى‏شناسد، بداند که او فاطمه، دختر محمد مصطفى (ص) است. او نورديده من، قلب من و روح من در کالبد من است. هر کس او را بيازارد، مرا آزرده است، و هر کس مرا آزار دهد، خداى سبحان را آزرده است.

3. قال رَسُولُ اللّهِ (ص): يا فاطِمَة! اَنَ‏اللّه عزَّوَجَلَّ يَغْضِبُ لِغَضَبِکَ وَ يَرْضى لِرَضاکَ.

اى فاطمه! خداى عزّوجلّ با خشم تو به خشم خواهد آمدو با رضايت تو راضى خواهد شد.

بدين گونه، پيامبر اکرم(ص) فضيلت و برترى فاطمه زهرا (س) را بر اطرافيان و مسلمانان عصر خويش اعلام نمود؛ اما پس از رحلت پيامبر گرامى (ص) و در عصر خليفه اوّل (ابى بکربن ابى قحافه) فاطمه زهرا (س) در حالى که در فراق پدرش شديداً اندوهگين بود، مورد بى‏مهرى و حتى اسائه ادب متوليان امور قرار گرفت. آنان هم از جهت سياسى، هم از جهت اقتصادى و هم از جهت عاطفى صدمات شکننده‏اى بر آن حضرت روا داشتند، به گونه ‏اى که اين الگوى بانوان عالم پس از رحلت پدرش بيش از 95 يا 75 روز زنده نماند و از اين مدت نيز حدود 45 روز را در بستر بيمارى به سر برد.

داستان ذيل که از منابع اهل سنّت نقل شده است، نشان دهنده حرمان و آزارهايى است که فاطمه زهرا (س) از سوى زمامداران عصر خويش ديده و نيز نشانى است از عدم رضايت آن حضرت از آنان.

اِنَّ فاطِمَةَ تَمسَّکَتْ بِحَقِّها بِالْکامِل، وَ عَلِمَتْ بِالْمُناقِشاتِ الَّتى دارَتْ بَيْنَ زَوجِها وَ الصّديق وَ عُمَرِ، فَاعْتَکَفَتْ فى مَنْزِلِها وَ امْتَنَعَتْ عَنْ مُقابِلَةِ الصِدّيق، اِلى‏ أنَ قالَ عُمَر لاَبى بَکر: اِنْطَلِقْ بنا اِلى‏ فاطِمَة فَإنّا قَدْ اَغْضَبْناها وَ اسْتَأذَنا عَلى فاطِمَة فَلَمْ تَأذَنْ لَهُما. فَأِتيا عَلِيّاً فَکَلَّماهُ….

فاطمه (س) خواهان تمام حقش بود و از مناقشاتى که بين همسرش، على(ع) (درباره خلافت) و ابوبکر و عمر جريان داشت،با خبر بود. آن حضرت، معتکف خانه خويش شده و از روبه‏رو شدن با خليفه امتناع مى‏ورزيد تا اين‏که روزى عمر به ابى بکر گفت: بامن بيا تا نزد فاطمه (س) برويم؛ چه اين‏که ما او را به خشم آورده‏ايم. به درِ خانه فاطمه (س) آمدند و از او تفاضاى ملاقات نمودند. آن حضرت به آنها اجازه ملاقات نداد. آنان نزد على (ع) آمدند و با او سخن گفتند (و از وى درخواست ملاقات با فاطمه (س) را نمودند). با وساطت على (ع) آنان اجازه ملاقات يافته و بر حضرت فاطمه(س) وارد شدند و روبه‏روى آن حضرت نشستند. حضرت فاطمه (س) چهره از آنها به سوى ديوار برگرداند. آنان به فاطمه (س) سلام گفتند. فاطمه (س) با صداى ضعيفى جواب سلام داد.

ابوبکر آغاز سخن کرد و گفت: اى دخت رسول خدا! سوگند به خدا، براى من قرابت پيامبراکرم (ص) دوست داشتنى‏تر است از قرابت با خود من، و تو نزد من، محبوب‏تر از دخترم، عايشه هستى. سوگند به خدا دوست داشتم روزى را که پدرت رسول خدا (ص) وفات يافت، من هم مرده بودم و پس از او زنده نمانده بودم.

آيا تو گمان دارى که من تو را بشناسم و فضل و شرفت را بدانم، در عين حال از حقت و از ميراث پدرت رسول خدا(ص) تو را باز دارم؟ آيا تو از پدرت، پيامبر اکرم (ص) نشنيدى که فرموده بود: «آنچه از ما به جاى مانده است، ارث برده نمى‏شود. آنها صدقه است؟»

در اين هنگام، فاطمه (س) گفت: آيا مى‏خواهيد حديثى را از رسول خدا(ص) براى شما روايت کنم تا شما آن را بدانيد و به آن عمل نماييد؟ آنها گفتند: بلى، مى‏خواهيم بشنويم.

فاطمه (س) گفت: آيا از پیامبر اکرم (ص) نشنيده بوديد که فرمود: «رضايت فاطمه، رضايت من است و خشم فاطمه، خشم من است. پس هر کس که فاطمه را دوست بدارد، مرا دوست داشته است و هر کسى فاطمه را خشنود کند، مرا خشنود کرده است و هر کس فاطمه را به خشم آورد، مرا به خشم آورده است».

آن دو گفتند: بلى اين حديث را از پيامبر (ص) شنيده بوديم.

فاطمه (س) گفت: پس من خدا و فرشتگانش را گواه مى‏گيرم که شما مرا به خشم آورديد و خشنودى مرا فراهم نکرديد. هر آينه من در حالى پيامبراکرم (ص) را ديدار مى‏کنم که از شما در نزد او شکوه‏مندم.

ابوبکر گفت:اى فاطمه! من از خشم پدرت و از خشم تو به خدا پناه مى‏برم.

در اين هنگام ابوبکر به شدت گريست. او به قدرى گريه کرد که نزديک بود جان به لب شود.

باز فاطمه (س) به آنها گفت: به خدا سوگند در هر نمازى که بر پاى دارم، شما را نفرين مى‏کنم.

آنان از نزد فاطمه (س) بيرون رفتند. ابوبکر در حالى که مردم، اطرافش را گرفته بودند و او گريه مى‏کرد، گفت: هر يک از شما با محرم خويش شب را به صبح مى‏رسانيد و به خانواده خود شادمان هستيد، مرا ترک کرديد. من در شادى شما نيستم. مرا به بيعت شما نيازى نيست، بيعت مرا پس گیريد و….

آرى، اين چنين بود وضعيت حضرت فاطمه (س) پس از رحلت پيامبر اکرم(ص) و متوليان امور. آنان در خصوص سفارش قرآن نسبت به اقربا و اهل بيت پيامبر(ص) (قُلْ لا اَسْئَلُکُم عَلَيْهِ اَجْراً اِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِى القُربى‏) اين گونه عمل کرده و مزد رسالت را دادند!

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 18:26  توسط پیمان | 
شهادت جانگداز ام ابیها ، ریحانه نبی مکرم اسلام ،  تنها يادگار پيامبر ، شفیعه ی روز محشر حضرت فاطمه زهرا ( سلام الله علیه ) را به پیشگاه فرزند بزرگوار ایشان حضرت ولی عصر( عجه الله تعالی فرجه شریف ) و تمامی شیعیان ومحبان وی تسلیت و تعزیت عرض می نمایم . ...

 

 

 

گل یاس....

شب مهتاب و ابر پاره پاره

به دور از چشم تبدار ستاره

گل یاسم مکن نا مهربانی

بگو از درد و غم هایت دوباره 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 17:27  توسط پیمان | 

یک ماشین مسابقه ی  جدید  عجیب و غریب که می تونه با سرعت 145 mph در هنگام ضربه هنرنمایی کنه  از سبزیجات ساخته شده و سوختش از شکلات می باشد!

این ماشین که بنام ecoF3 نامگذاری شده است ....چرخهایش از هویج و بدنه اش از سیب زمینی و صندلی هایش از سویا-اگه درست گفته باشم - (soy bean) ساخته شده است و سوختش از شکلات و روغن سبزیجات تامین می شود!


Image and video hosting by TinyPic


+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 8:53  توسط پیمان | 

 ای که با ناز نگاهت دلم و دیوونه کردی ...

  پا گذاشتی توی سینم ، توی قلبم خونه کردی ...

  دل تنهام زیر و رو شد ...

  با تو حرف زدن واسم یه آرزو شد ...

  طفلی قلب عاشق من به خودش می گفت همیشه ...

  آرزوی تو رو داشتن یه روزی راس راسی میشه ...

  ولی  آرزوم  بزرگ  بود ... 

  تو به یاد من نبودی ...

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 11:16  توسط پیمان | 
 

 

سلام دوستان خوبم

قصد دارم ترفندی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید برای اجزایی از ویندوز که به طور معمولی نمیتوان برای آنها Shortcut قرار داد ، یک آیکون Shortcut بسازید. اجزایی مانند ساعت و تاریخ ویندوز ، تمامی محتویات داخلی کنترل پنل ، فایروال ویندوز و... . استفاده از این میانبرها میتواند سرعت کار شما را با کامپیوتر بالا ببرد.
 بدین منظور از منوی Start وارد Search ویندوز شوید.
اکنون کافی است هر یک از دستورهای زیر را در آن جستجو کنید. مثلا دستور telephon.cpl بخش Phone and Modem را جستجو میکند.
پس از جستجو و یافتن بخش ، بر روی آن راست کلیک کنید و در قسمت Send to گزینه Creat Shortcut را انتخاب کنبد تا Shortcut آن روی دسکتاپ شما ایجاد شود.

 

بخش                دستور 
appwiz.cpl : Add/Remove Programs
desk.cpl : Display Properties
firewall.cpl : Firewall Settings
inetcpl.cpl : Internet Options
mmsys.cpl : Sound and Audio
ncpa.cpl : Network Connections
nusrmgr.cpl : User Accounts
sysdm.cpl : System Properties
wscui.cpl : Security Center
wuaucpl.cpl : Automatic Updates
hdwwiz.cpl : Add Hardware Wizard
main.cpl : Mouse Propertise
odbccp32.cpl : Data Sors Admin
powercfg.cpl : Power Options
telephon.cpl : Phone And Modem
timedate.cpl : Time And Date
intl.cpl : Language Option
joy.cpl : Game Controllers
irprops.cpl : Wireless Link
access.cpl : Accessbility option

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 23:32  توسط پیمان | 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 20:33  توسط پیمان | 
 

 

 

برگرفته از كتاب : پرورش گلها و گیاهان زینتی

نیلوفر

 گل نیلوفر

Ipomea

 

 گل نیلوفر Ipomaea  L. را همه میشناسند .

این گل از قدیم الایام در ایران كاشته میشده و از گلهائیست كه كاشتن آن خیلی آسان و بی زحمت است .این گل بصورت پیچك به دور شاخه درختان و یا تنه درختان و تیرهای چراغ برق و یا پایه های آلاچیق پیچیده و بالا میرود .

 بلندی آن بنا به تكیه گاهی كه به آن پیچیده تغییر می كند و تا چندین متر ارتفاع پیش میرود .


 نیلوفر

 

اقسام قابل توجه این گل عبارتند از :

1 ـ  نیلوفر ارغوانی I. purpurea : كه بوته اش باندازه كافی بلند شده بخوبی دور نخ یا سیم یا پنجره پیچیده آنرا سبز و پُر گل مینماید .

از این قسم جورهای متعددی با گل سفید ، صورتی ، بنفش ، ابلق یا حاشیه دار وجود دارد كه گل تمام آنها قبل از طلوع آفتاب باز شده تا یكی دو ساعت از روز دوام میكند .

2 ـ نیلوفر ستاره آبی I. blue star : یكی از اقسام بسیار زیبای نیلوفر میباشد  كه رنگ گلهای آن نقره آبی و گلهای آن كه هر روز یك دسته باز میشود از صبح تا چهار بعد از ظهر دوام میآورد .

نیلوفر


هوای خنك با این گل سازگارتر از آفتاب گرم است .

گل نیلوفر برای پوشاندن پنجره ها و آلاچیقها و یا تیرهای چراغ برق و پایه  و ستون های ایوانها  خیلی مناسب است .

تكثیر :

زیاد كردن این گل به روش كاشتن بذر آن امكان پذیر است .

بذر گل نیلوفر را اوائل فروردین در محل اصلی آن میكارند .

 این گیاه در هر خاك و آب و هوایی رشد می كند ونیاز به مراقبت های خاص ندارد .

 

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 19:13  توسط پیمان | 
 

نه به شاخ گل نه به سرو چمن پبچیده ام
شاخه تکم بگرد خویشتن پیچیده ام
 گرچه خاموشم ولی آهم بگردون می رود
دود شمع کشته ام در انجمن پیچیده ام
 می دهم مستی به دلها گر چه مستورم ز چشم
بوی آغوش بهارم در چمن پیچیده ام
جای دل در سینه صد پاره دارم آتشی
شعله را چون گل درون پیرهن پیچیده ام
نازک اندامی بود امشب در آغوشم رهی
همچو نیلوفر بشاخ نسترن پیچیده ام


رهی معیری

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 8:49  توسط پیمان | 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 23:40  توسط پیمان | 
  
  
 ديشب دفترچه قسطامو ورق ميزدم  تمومى نداره تا آخرعمر بدهكارمهربونياتم!

 


امروز قلبم درد گرفته بود فكر كنم يه كم تپل شدى جات تنگ شده

 


سلام ميشه عكستوبه من بدي  آخه ميخام با رفقا ورق بازي كنم تك دلم نيست!

 


عزيزم.دلم برات پاره پوره شد دادم دوختنش حالا تنگ شد

 


سلامى به گرمى اتو به نرمى پتو به شيرينى لبو مسيج نميدى هلو

 


قصه دوستى من وتو،به قشنگى خياله، من وتوماهى وآبيم، كه جداييمون محاله.

 


مشترک عزيز اعتبار دوستيت تموم شده براي شارژ آن يک SMSبفرست.

 


گونى گونى
I LOVE YOU
قربونت فقط گونياشو پس بده مال مردمه.

 


مي دوني بني آدم اعضاى يكديگر اند يعني چه؟ يعني مثلا تو جيگر مني.

 


چشم اگرمستی كندازكاسه بيرونش كنم،دوست اگردوستی كندصدجان
فدايش میكنم.

 


مي خوام برات يه سبد گل بفرستم ..........نه... نه پشيمون شدم .........برات يه آينه مي فرستم تا يک دنيا گل رو توي اون ببيني.
 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 5:29  توسط پیمان | 
رفتیم نمایشگاه بین المللی مشهد

کلی گل و گیاه خرید کردیم

خیلی گلهای قشنگی داشتند ولی حیف که جون سخت نیستند

ما هم که زیاد آشنایی نداریم با روش نگهداریشون حیوونیا پژمرده میشن واسه همین دلم نیومد از اون گلها بخرم

ولی یه چند تایی از اونایی که میگفتند آپارتمانیه خریدیم

کلی گشتیم خیلی خوش گذشت ولی وقت کم آوردیم آخرش مارو با بیل بیرونمون میکردند وگرنه تا صبح جا پهن میکردیم میخوابیدیم

 

هم گیاهان طبیعی و زینتیش خوب بود و هم گیاهان مصنوعیش

 

یه گیاهی بود به نام پالما که تایلندی بود خیلی نظرم گرفته بود ولی میگفت فروشی نیست قیمتشم ۳۵۰۰۰ تومن بود تا ۳۰۰۰ هم راضی میشد

ولی میگفت باید بیای گلخونه

کی حال داره بره گلخونش ما تا همین جارو هم هفت خوان رو گذروندیم اومدیم چه برسه به اونجا

 

دیگه اینکه فکر کنم فردا هم دایر باشه

اگه نرفتی برو .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 0:13  توسط پیمان | 
                    

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 9:0  توسط پیمان | 
داستان ویلون نوازی در مترو

داستان واقعی : چقدر قادر به مشاهده ودرک زیبایی هستیم؟

 

 

در یک سحرگاه سرد ماه ژانویه، مردی وارد ایستگاه متروی واشینگتن دی سی شد و شروع به نواختن ویلون کرد.
این مرد در عرض ۴۵ دقیقه، شش قطعه ازبهترین قطعات باخ را نواخت. از آنجا که شلوغ ترین ساعات صبح بود، هزاران نفر برای رفتن به سر کارهای‌شان به سمت مترو هجوم آورده بودند.

سه دقیقه گذشته بود که مرد میانسالی متوجه نوازنده شد. از سرعت قدم‌هایش کاست و چند ثانیه‌ای توقف کرد، بعد با عجله به سمت مقصد خود براه افتاد.

یک دقیقه بعد، ویلون‌زن اولین انعام خود را دریافت کرد. خانمی بی‌آنکه توقف کند یک اسکناس یک دلاری به درون کاسه‌اش انداخت و با عجله براه خود ادامه داد.

چند دقیقه بعد، مردی در حالیکه گوش به موسیقی سپرده بود، به دیوار پشت‌ سر تکیه داد، ولی ناگاهان نگاهی به ساعت خود انداخت وبا عجله از صحنه دور شد،

کسی که بیش از همه به ویلون زن توجه نشان داد، کودک سه ساله‌ای بود که مادرش با عجله و کشان کشان بهمراه می ‌برد. کودک یک لحظه ایستاد و به تماشای ویلون‌زن پرداخت، مادر محکم تر کشید وکودک در حالیکه همچنان نگاهش به ویلون‌زن بود، بهمراه مادر براه افتاد، این صحنه، توسط چندین کودک دیگرنیز به همان ترتیب تکرار شد، و والدین‌شان بلا استثنا برای بردن‌شان به زور متوسل شدند.

در طول مدت ۴۵ دقیقه‌ای که ویلون‌زن می نواخت، تنها شش نفر، اندکی توقف کردند. بیست نفر انعام دادند، بی‌آنکه مکثی کرده باشند، و سی و دو دلار عاید ویلون‌زن شد. وقتیکه ویلون‌زن از نواختن دست کشید و سکوت بر همه جا حاکم شد، نه کسی متوجه شد. نه کسی تشویق کرد، ونه کسی او را شناخت.

هیچکس نمی‌دانست که این ویلون‌زن همان (جاشوا بل ) یکی از بهترین موسیقیدانان جهان است، و نوازنده‌ی یکی از پیچیده‌ترین فطعات نوشته شده برای ویلون به ارزش سه ونیم میلیون دلار، می‌باشد.

جاشوا بل، دو روز قبل از نواختن در سالن مترو، در یکی از تاتر های شهر بوستون،برنامه‌ای اجرا کرده بود که تمام بلیط هایش پیش‌فروش شده بود، وقیمت متوسط هر بلیط یکصد دلار بود.

این یک داستان حقیقی است،نواختن جاشوا بل در ایستگاه مترو توسط واشینگتن‌پست ترتیب داده شده بود، وبخشی از تحقیقات اجتماعی برای سنجش توان شناسایی، سلیقه و الوویت ‌های مردم بود.

نتیجه: آیا ما در شزایط معمولی وساعات نا‌مناسب، قادر به مشاهده ودرک زیبایی هستیم؟ لحظه‌ای برای قدر‌دانی از آن توقف می‌کنیم؟ آیا نبوغ وشگرد ها را در یک شرایط غیر منتظره می‌توانیم شناسایی کنیم؟

یکی از نتایج ممکن این آزمایش میتواند این باشد،
اگر ما لحظه‌ای فارغ نیستیم که توقف کنیم و به یکی از بهترین موسیقیدانان جهان که در حال نواختن یکی از بهترین قطعات نوشته شده برای ویلون، است، گوش فرا دهیم، چه چیز های دیگری را داریم از دست میدهیم؟
 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 1:50  توسط پیمان | 

بزرگترين پل عابر پياده قوسي شرق کشور در مشهد نصب شد


مدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيک مشهد از نصب بزرگترين پل عابرپياده قوسي شرق کشور در تقاطع غير همسطح شهيد فهميده خبر داد. وي گفت: به منظور افزايش ايمني تردد عابر پياده در تقاطع غير همسطح فهميده، بزرگ ترين پل قوسي معلق شرق کشور در اين تقاطع نصب شده است. وي همچنين گفت: هدف از اجراي اين طرح افزايش تسهيلات تردد غير همسطح عابر پياده ، افزايش سطح دسترسي و ايمني تردد عابران پياده در تقاطع غير همسطح شهيد فهميده است.وي عنوان کرد: اين پل با دهانه بيش از 80 متر و عرض 3 متر داراي بيش از 80تن وزن است که در قطعات 12 متري ساخته و به هم متصل شده است. وي با بيان اينکه پل مذکور فاقد پايه است گفت: 4 دهانه زيرگذر تعبيه شده در اطراف پل، عابران پياده را از حاشيه به وسط ميدان هدايت کرده و بوسيله اين پل از وسط ميدان عبور مي دهد. مدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيک مشهد تصريح کرد: پل عابر پياده ميدان فهميده فاقد پايه و پله بوده و عرشه آن بوسيله فريم هاي قوسي به طرفين ميدان اتصال پيدا کرده است. همچنين با اشاره به معماري خاص اين پل گفت: اين پل مي تواند به يکي از نماهاي جديد شهري مشهد تبديل شود.


 


روابط عمومي سازمان حمل و نقل وترافيک مشهد

 

 


مدير عامل سازمان‌ ترافيك مشهد:مسيرهاي خطوط اتوبوسراني سريع

 بي آر تي مشهد مشخص شد

 مدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيك مشهد از مشخص شدن مسير خطوط اتوبوسراني سريع BRT شهر مشهد خبر داد.مهدي امامي ميبدي اظهار داشت: مطالعات احداث خطوط BRT شهر مشهد به پايان رسيده و به شوراي هماهنگي ترافيك استان ارائه شده است.
وي ادامه داد: بر اساس اين مطالعات مسيرهاي BRT به ‌صورت يك شبكه طراحي شده و بايد به‌ صورت يكپارچه طراحي شود.
وي خاطرنشان كرد: در صورت عدم راه‌اندازي قطار شهري مشهد، نخستين مسير اتوبوسراني سريع مشهد در راستاي خط يك قطار شهري راه‌اندازي مي‌شود.
وي در ارتباط با ديگر خطوط BRT گفت: مسير دو BRT مشهد حد فاصل پايانه مسافربري و آرامگاه خواجه ربيع ايجاد و از خيابان‌هاي امام خميني(ره) و خواجه ربيع عبور مي‌كند.
وي ادامه داد: همچنين خط سه نيز از پايانه مسافربري آغاز شده و با گذر از خيابان‌هاي امام رضا(ع) و خيابان طبرسي تا انتهاي بلوار طبرسي سوم امتداد مي‌يابد.
امامي گفت: خط چهار BRT حدفاصل بلوار حر و ميدان شهيد عباسپور تا انتهاي بلوار اماميه قاسم آباد امتداد يافته و از خيابان‌هاي نواب صفوي، شيرازي، بلوار فردوسي، بلوار جانباز و بزرگراه امام علي(ع) عبور مي‌كند.
وي گفت: همچنين خط پنج نيز از ميدان امام حسين(ع) آغاز و با گذر از دو بزرگراه قائم و امام علي(ع) به ميدان نمايشگاه ختم مي‌شود.
وي خاطر‌نشان كرد: همگي اين مسيرها بايد به ‌طور همزمان و ظرف دو سال ايجاد شود‌ تا كارآيي لازم اين خطوط ايجاد شود.
مدير عامل سازمان حمل و نقل و ترافيك مشهد عنوان كرد: پس تصويب مطالعات خطوط سريع اتوبوسراني مشهد در شوراي همتا، طرح اجرايي اين خطوط تهيه و زيرساخت هاي لازم ايجاد مي‌شود.
 
 
 
 
 
 
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 3:19  توسط پیمان | 

 
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 8:22  توسط پیمان | 

1) يک سوسک حمام مي‌تواند 9 روز بدون سر زندگي کند تا اينکه از گرسنگي بميرد.
2) يک کوروکوديل نمي‌تواند زبانش را بيرون در بياورد.
4) حلزون مي‌تواند 3 سال بخوابد.
5) به طور ميانگين مردم از عنکبوت بيشتر مي‌ترسند تا از مرگ!
6)‌ اگر جمعيت چين به شکل يک صف از مقابل شما راه بروند، اين صف به خاطر سرعت توليد مثل هيچ‌وقت تمام نخواهد شد.
7) خطوط هوايي آمريکا با کم کردن فقط يک زيتون از سالاد هر مسافر در سال 1987 توانست 40000$ صرفه‌جويي کند.
8) ملت آمريکا بطور ميانگين روزانه 73000 متر مربع پيتزا مي‌خورند.
9) چشم‌هاي شترمرغ از مغزش بزرگتر است.
10)‌ بچه‌ها بدون کشکک زانو متولد ميشوند. کشکک‌ها در سن 2 تا 6 سالگي ظاهر مي‌شوند.
11) کوبيدن سر به ديوار 150 کالري در ساعت مصرف مي‌کند.
12) پروانه‌ها با پاهايشان مي‌چشند.
13) گربه‌‌ها مي‌توانند بيش از يکصد صدا با حنجره خود توليد کنند در حاليکه سگ‌ها کمتر از 10 تا!
14) ادرار گربه زير نور سياه مي‌درخشد.
15) تعداد چيني‌هايي که انگليسي بلدند، از تعداد آمريکايي‌هايي که انگليسي بلدند، بيشتر است!!
16) دوئل کردن در پاراگوئه آزاد است به شرطي که طرفين خون خود را بر گردن بگيرند.
17) فيل‌ها تنها حيواناتي هستند که نمي‌توانند بپرند.
18)‌ هر بار که يک تمبر را ميليسيد 10/1 کالري انرژي مصرف مي‌کنيد.
19) فورييه 1865 تنها زماني بود که ماه کامل نشد.
20) کوتاهترين جمله کامل در زبان انگليسي I am است.
21) اگر عروسک باربي را زنده تصور کنيد سايزش 33-23-39 و قدش 2 متر و 15 سانتي‌متر خواهد بود با گردني 2 برابر بلندتر از يک انسان نرمال.
22) تمام خرسهاي قطبي، چپ دست هستند.
23) اگر يک ماهي قرمز را در يک اتاق تاريک قرار دهيد، کم کم رنگش سفيد مي‌شود.
24) اگر به صورت مداوم 8 سال و 7 ماه و 6 روز فرياد بزنيد، انرژي صوتي لازم براي گرم کردن يک فنجان قهوه را توليد کرده‌ايد.
25) در مصر باستان افراد روحاني تمام موهاي بدن خود را مي‌کندند حتي ابروها و موژه‌ها.
26) کوتاه‌ترين جنگ در تاريخ در سال 1896 بين زانزيبار و انگلستان رخ داد که 38 دقيقه طول کشيد.
27) در 4000 سال گذشته هيچ حيوان جديدي رام نشده است.
28) هيچ‌وقت نميتواني با چشمان باز عطسه کني.
29) تعداد انسان‌هايي که به وسيله خر کشته مي‌شوند، از انسان‌هايي که در سانحه هوايي مي‌ميرند بيشتر است.
30) چشم‌هاي ما از بدو تولد همين اندازه بوده‌اند، اما رشد دماغ و گوش ما هيچ‌وقت متوقف نمي‌شوند

 

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 21:7  توسط پیمان | 

radioactive-happiness-face.gif

همه‌ی ما گاهی اوقات مدیریت زندگی مان را از دست می‌دهیم ، بعضی هامون اصلآ مدیریتی بر آن نداریم. گاهی اوقات حتی سخته که اشتیاقمان را به زندگی کردن حفظ کنیم. مخصوصآ موقعی که هدف هایی دراز مدت در پیش رو داریم که نمی‌توانیم نتایج آن را تا ماه های آینده یا حتی سال های آینده ببینیم. از کارمان ، از روتین زندگی مان خسته می‌شویم و فکر می‌کنیم کار هایی که می‌کنیم بیهوده است.

چطور می‌توانیم جلوی این امر را بگیریم؟ چطور نسبت به زندگی با اشتیاق بمانیم و در چرخه‌ی روزمرگی غرق نشویم؟

۱- به «سادگی» بازگردید: خانه تان را تر تمیز کنید ، آن چه را که لازم ندارید دور بیاندازید (یا به کسی که نیاز دارد بدهید) دور و برتان را خلوت کنید. «سادگی» فقط مربوط به محیط زندگی نیست. با خودتان خلوت کنید ذهنتان را Defrag کنید! چیز هایی خیلی خیلی کوچکی هستند که ما را آزار می‌دهند و خودمان از وجود آنها بی خبریم. شاید سر یک موضوع کوچک از کسی رنجیده‌اید ولی وقتی با آرامش از زاویه‌ای دیگر به موضوع نگاه می‌کنید ببینید این موضوع کوچک اصلآ ارزش فکر کردن ندارد.

۲- «برچسب» نزنید: این خیلی مهمه! شناختی که ما از خیلی از چیزها در زندگی داریم با گذر زمان و تاثیر پذیری از دین و فرهنگ و محیط زندگی مان بوجود آمد‌ه‌اند و آن چه ما می‌بینیم برچسبی است که ذهنمان بر آن زده نه حقیقت.

بیایید یک تمرین با هم انجام دهید ، به دور و برتان نگاه کنید و چیزی را انتخاب کنید و به آن نگاه کنید. ذهن شما حالا بلافاصله دنبال برچسب آن جسم می‌رود. حالا رویتان را برگردانید و نفسی عمیق بکشید و دوباره به آن نگاه کنید ولی اجازه ندهید ذهنتان برچسب آن را پیدا کند. می‌دونم سخت است ، آرام باشید و فقط نگاه کنید. سعی کنید چیزی در آن ببینید که هرگز ندیده بودید. این کاری است که عارفان و خصوصآ بوداییان زیاد انجام می‌دهند.

بگذارید مثال بزنم ، مثلآ من یک بچه‌ی کوچک را کنارم می‌بینم که روی زمین نشسته و با اسباب بازی هایش بازی می‌کند و سر و صدا می‌کند. بسته به شخصیتم ذهنم برچسب های مختلفی به آن می‌زند. مثلآ اینکه «تو هیچی از زندگی نمی‌فهمی» ، «تو فکر می‌کنی دنیا همین چهار تا اسباب بازیه» ، «تو که مشکلات منو نداری!» قرار نیست به وضوح این ها در ذهنم خطور پیدا کند بلکه تفکر ضعیفی است که در ضمیر نا خودآگاه بوجود میاید.

حالا سعی می‌کنم دیدم را عوض کنم ، نگاه کنم به اینکه آن بچه چطور از همان اسباب بازی کوچک بی‌ارزش لذت می‌برد و خوشحال است و من همچنان به اتفاق کوچکی که سال ها پیش افتاده فکر می‌کنم.

۳- از هر چیز کوچکی لذت ببرید: آیا منتظر نشسته‌اید تا کسی در بزند و یک میلیارد تومان به شما هدیه کند؟ آن وقت خوشحال خواهید شد؟! هرگز همچین اتفاقی نخواهد افتاد و اگر شما منتظرش باشید هرگز خوشحال نخواهید شد.
دفعه‌ی بعد که خواستید میوه ، چای ، غذا بخورید از آن لذت ببرید! به نظر پیشنهاد احمقانه‌ایه نه؟ ولی حقیقت داره ، ما موقع این لذت ها حواسمان به همه جا هست غیر از خود آن لذت ، به کاری که قرار است بعدآ بکنیم ، به آنچه در گذشته انجام داده‌ایم و فقط مثل یک روبات به سیب گاز می‌زنیم تا تمام شود.

می‌توانید در همان چند دقیقه که سیب را می‌خورید فقط به آن سیب فکر کنید ، مطمئن باشید کار های بعدی‌تان را اینگونه بهتر انجام می‌دهید. اینکه چگونه با زحمت تهیه شده است. خاک ، باران ، درخت ، هوا ، آفتاب و اکنون در دست شماست تا از آن لذت ببرید.

۴- کار های جدید بکنید: کار جدیدی را امتحان کنید. کاری را بکنید که همیشه دوست داشته‌اید بکنید اما تا کنون نکرده‌اید. هر کاری که هست سریعآ وسایل لازم را آماده کنید و انجامش دهید.

۵- برای کاری که دوست دارید وقت بگذارید: یکی از دلایل خستگی ما از زندگی قید و بند هایی است که گرفتارشان هستیم. اینکه باید سر ساعت از خواب بلند شویم و سر ساعت در جای دیگری باشیم و همش در قانون و اجبار زندگی کنیم.
کم کم برنامه‌تان را سبک کنید تا وقت کنید به کار هایی که دوست دارید هم برسید. اگر فکر می‌کنید این کار به شما ضرر خواهد زد ۱۸۰ درجه اشتباه فکر می‌کنید!

۶-عوامل ناراحت کننده را دور بیاندازید: همانطور که باید سعی کنیم به آنچه علاقه داریم بیشتر نزدیک شویم باید از آنچه موجب ناراحتی ما می‌شود دوری کنیم. فرقی نمی‌کند شاید یک کانال تلویزیون باشد ، یک آدم ، یک وبلاگ یا یک خیابان. تحت هیچ شرایطی به هیچ کس و هیچ چیز اجازه ندهید اوقات خوش را از شما بگیرد.

۷- ولش کنید: می‌دونم ، منم اذیت می‌شم وقتی روزم را با یک Todo list (لیست کارهای روزانه) انجام نشده به پایان می‌رسونم. اما فکر می‌کنید توی قبر ناراحت این خواهید بود که چرا آن روز آن لیست را نا تمام گذاشتید یا اینکه چرا از زندگی لذت بیشتری نبردید و حالا فرصت به پایان رسیده است؟ این به معنی تنبلی نیست بلکه هر موقع نتوانستید کاری را در وقت معین انجام دهید هی به آن فکر نکنید. همیشه فردایی هست.

۸- «گیک» درون تان را خوشحال کنید: این هم خیلی مهم است! همه‌ی ما بدون استثنا یک گیک درونی داریم. یعنی وقتی کار خاصی انجام می‌دهیم دیگر گذر زمان را احساس نمی‌کنیم و فقط به آن فکر می‌کنیم. این می‌تواند راجع به هر چیزی باشد. احتمالآ می‌دانید که من نسبت به کامپیوتر این طوری هستم ، وقتی دارم با کامپیوتر کار می‌کنم متوجه گذر زمان نمی‌شم و به چیز های دیگه فکر نمی‌کنم. ممکن است شما به باغبانی یا ورزش یا هر چیز دیگه همچین علاقه‌ای داشته باشید. پس پیدا کنید که نسبت به چه چیزی همچین علاقه‌ای دارید. یک راه خوب این است که ببینید نسبت به چی علاقه‌ی فوق العاده زیادی دارید که باعث می‌شود دیگران به شما نگاه های عجیب غریب بکنند!

۹- قدر دان باشید: هم من و هم شما هزار بار از این توصیه ها شنیده‌ایم ، این هزار و یک بار! من که خودم دارم می‌نویسمش هم فراموش خواهم کرد پس فقط سعی کنیم به خاطر داشته باشیم که قدر دان باشیم. قدر چی؟ قدر چشمانی که دارد این سطور را می‌خواند قدر دست سالمی که ماوس را به زیبایی حرکت می‌دهد. قدر اینکه در همین مدت که شما این مقاله را می‌خواندید چند نفر از این دنیا رفتند اما شما هم چنان زنده‌اید.

۱۰- فقط منتظر «نتیجه» نباشید: آیا شما برای امروز زندگی می‌کنید یا برای رسیدن به آن چه در آینده می‌خواهید؟ اگر هی برای رسیدن و دیدن نتیجه‌ی هدف های متعدد‌ دست و پا بزنیم کی می‌خواهیم از زندگی لذت ببریم؟
گاهی اوقات مراحل رسیدن به یک هدف خیلی بهتر از نتیجه‌ی آن است. پس از تلاشی که برای رسیدن به یک هدف می‌کنید لذت ببرید. مثل مادری که کودکش را بزرگ می‌کند. اگر بچه‌ای وجود نداشت و آدم های جدید ۴۰ ساله به دنیا می‌آمدند با همسر و کار و خانه و زندگی جالب بود؟ زیبایی در این است که کودک مرحله به مرحله با کمک دیگران رشد می‌کند و ما از مراحل رشد آن لذت می‌بریم و اینکه وقتی بزرگ می‌شود هم به آن علاقه داریم چون می‌دانیم برایش زحمت کشیده‌ایم و آن زحمت ها به صورت خاطره هایی خوش به یادمان می‌آیند.

 

 

بی تفاوت از کنار این پست نگذرید ....

حتمآ امتحان کنید ...

 

موفق باشید

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 1:51  توسط پیمان | 
ولادت حضرت زینب و روز پرستار بر تمامی هموطنان عزیز به خصوص پرستاران گرامی مبارک باد

******************************************************

 

طرف حساب پرستار فقط خداست

پرستاران،خادمان بي‌منت و فرشتگان سپيدپوش جامعه هستند كه لباس خدايي بر تن دارند، آنان حمايت و پشتيباني جامعه را مي‌جويند و خواهان ارج نهادن جامعه به جايگاه واقعي خويشند، همچنان كه مقام معظم رهبري مي فرمايند: "طرف حساب پرستار فقط خداست."

 

 

 

یک روبات پرستار

 

تصوير

 


آیا تا کنون مجبور به کمک گرفتن از پرستار های خانگی شده اید؟ تصور کنید که شما پیر شده اید و ضربان قلب شما و یا فشار خونتان در نوسانات نا متعادلیست. کسی هم در منزل نیست که از شما مراقبت کند و در صورت بروز مشکل اقدامی برایتان انجام دهد. خب! شاید همین ایده بود که فکر ساخت یک ربات پرستار را در ذهن محققین انداخت. رباتی را که در تصویر مشاهده می کنید یک پرستار خانگیست. به کمک وب کم و چند عدد سنسور حساس به ارتفاع که بر روی سرش نصب شده است می تواند وضعیت شخص را برای خود تشریح کند و در صورتیکه بیمار بر روی زمین واژگون شد به سرعت به طرف وی آمده و به کمک گوشی پزشکی با سرعتی باور نکردنی ضربان قلب و سایر علائم حیاتی را کنترل می کند. همچنین با داشتن دو عدد بازوی متحرک می تواند اجسام سبکی نظیر گوشی تلفن را بلند کرده و در صورت لزوم با فوریت های پزشکی تماس حاصل کند. سر این ربات از یک صفحه نمایشگر حسی هوشمند تشکیل شده که با تنظیمات منوی آن می توانید به شبکه اینتر نت و یا شبکه تلفن های محلی متصل شده و در صورت بروز مشکل اعضای خانواده و یا پزشک معالج خود را از طریق اینترنت و یا تلفن مطلع سازید. این ربات که با نام uBOT-5 مشهور است با قیمت 65000$ وارد بازار شد. اما شرکت سازنده این قول را به مشتریان داده است که هزینه این ربات را کمی کاهش دهد تا قابل خرید برای عموم مردم باشد.

 

 

 

****دوستت دارم پرستارم****

 

 

واین گلهای زیبا هم تقدیم به همه ی پرستاران عزیز

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 14:42  توسط پیمان | 

 

عکاسی واسطه ای بسیار قدرتمند و هنری مشکل است. عکسهای خوب و عالی فقط نشان دهنده حقیقت نیستند، آنها با ما حرفها دارند و ما را از احساسات عکاس زمانی که دکمه دوربین را فشار می‌داده، آگاه می‌سازند. گرفتن عکسهای خوب به دلیل اینکه شما باید پرسپکتیوی مناسب پیدا کرده و زمان درستی را نیز انتخاب کنید، امری بس دشوار است. برای دستیابی به هنر حرفه ای عکاسی باید بسیار تمرین کنید. با این حال وقتی از نتیجه کارتان حیرت زده شدید؛ می‌فهمید این تمرینات ارزشش را داشته است!
در ادامه یک سری از این عکسهای حیرت انگیز را آورده ایم. بعضی از آنها با ما حرف می‌زنند؛ برخی از آنها زیبایی‌های بی نظیری دارند، برخی خنده دار و جالب هستند و برخی هم بسیار ناراحت کننده‌اند.

 

توپ می‌آید!
روزی طوفانی بود… بنابراین من حدود 5-6 حلقه فیلم استفاده کردم تا بتوانم این توپ گلف را در وسط کادر قرار دهم واز بازتاب نور  روی چوگان نیز استفاده کردم.

 

آسمان
انعکاس آسمان در قطره آب، صحنه ای بسیار زیبا را خلق کرده است.

 

بازگشت به اقیانوس
بافتهای شنی زیبا، کمپوزیسیون زیبا و به هرجهت قصه ای بسیار دردناک در پشت این عکس پنهان شده است.

 

درخت
درختی رنگارنگ با پرسپکتیوی متفاوت!

 

 Gizmo
چقدر تحسین برانگیز!

 

شما هیچ وقت سعی نمی‌کنید چنین کاری انجام دهید! چنین عکسهایی به یادماندنی اند.

 

ایمان
چه چیز با عث چنین پرش مرتفعی می‌شود؟ این عکس توسط Paul Perton گرفته شده است

 

بالونی آبی و جزئیاتی ظریف به ما عکسی به یادماندنی و قوی می‌دهد.

 

دریا در دریا
منظره‌ای بدیع. ظاهرا این عکس از درون یک قایق در میانه آب گرفته شده است.

 

اگر من یک ساختمان قدیمی ‌بودم…
اگر من یک ساختمان قدیمی ‌بودم، دوست داشتم کنار اقیانوس باشم. عکس از اسکله قدیمی ‌ماهیگیری در پنسیلوانیا گرفته شده است.
 
 
انعکاس
انعکاسی از لوور در آب
 
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 6:58  توسط پیمان | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
سلام پیمان هستم و اینجا میخوام از مطالب مورد علاقه ام بنویسم

پیوندهای روزانه
شهرداری مشهد
نقشه آنلاین شهر مشهد
عکسهای حرم رضوی- پورتال جامع آستان قدس رضوی
مشاهیر مشهد
مجتمع های تجاری
اماکن تاریخی
ییلاق ها و پارک ها
تاريخچة شهر مشهد
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
آبان ۱۳۹۳
شهریور ۱۳۹۳
مرداد ۱۳۹۳
تیر ۱۳۹۳
اردیبهشت ۱۳۹۳
فروردین ۱۳۹۳
دی ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
مهر ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
خرداد ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۰
دی ۱۳۹۰
آذر ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
خرداد ۱۳۹۰
اردیبهشت ۱۳۹۰
اسفند ۱۳۸۹
بهمن ۱۳۸۹
دی ۱۳۸۹
شهریور ۱۳۸۹
مرداد ۱۳۸۹
تیر ۱۳۸۹
اسفند ۱۳۸۸
بهمن ۱۳۸۸
دی ۱۳۸۸
آذر ۱۳۸۸
آبان ۱۳۸۸
مهر ۱۳۸۸
شهریور ۱۳۸۸
آرشيو
آرشیو موضوعی
اس ام اس محرم
عکسهایی از عزاداری در محرم 93 در مشهد
گالری عکسهای جالب
مطالب جالب
اس ام اس و جک زیبا و عاشقانه
لطیفه و جک و اس ام اس جالب
آموزش نرم افزارها
آموزشی اینترنت و کامپیوتر
استاد مصطفی اسماعیل نابغه ی تکرار نشدنی قرائت
اخبار آی تی و کامپیوتر
اطلاعات عمومی
هنری
عجایب
داستان های جالب و زیبا
روز نوشت
مهارت زندگی
شعر زیبا
آموزش عکاسی
آموزش آشپزی
بهداشتی آرایشی
ترفند موبایل
اطلاعات موبایل
اطلاعات علمی
ماه رمضان
یادداشت هایی در رمضان
اس ام اس شب قدر
تغذیه در رمضان
اس ام اس جدید ماه رمضان
چه خوش باشد که قدر را در حرم رضا (ع)قدر بدانیم
عید مبعث شعر مبعث اس ام اس مبعث عکس مبعث
مراسم احیای شب 21 در حرم مطهر . گزارش تصویری
معلم
اس ام اس روز پدر
اس ام اس روز مادر
برچسب‌ها
SMSعاشقانه (2)
smsعشقولانه (2)
داستان کوتاه (2)
ماه رمضان (2)
اس ام اس عاشقانه (2)
اسمس عاشقانه (2)
اس ام اس عشقولانه (2)
اس ام اس عاشقانه خفن (1)
هندی (1)
تصویر خنده دار (1)
روزه (1)
اس ام اس جدید (1)
پسورد (1)
لپ تاپ (1)
فتا (1)
آموزش آشپزی (1)
روز مادر (1)
اس ام اس عاشقانه جدید (1)
داستان جالب (1)
تغذیه (1)
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM